Tarihi Eserler

Son yıllarda toplumların ve resmi-özel kurumların, ülkemizdeki kültürel mirasın yeni nesillere aktarımı konusundaki duyarlılıkları artmaktadır. OTS Proje Müşavirlik olarak, tarihi eser niteliğindeki yapıların güçlendirme çözümlerini restorasyon ilkelerine bağlı kalarak üretmek bu sektördeki en büyük yeteneklerimizdendir. Tarihi eser alanında, yapıların geçmişten günümüze kadar gelen değerlerini koruyarak, dinamik ve sismik etkilere karşı hasarı minimum düzeyde tutacak şekilde, restorasyon amacına uygun tasarımlarla, gelişmiş yapısal çözümleme teknikleri ile statik projelendirme alanında hizmet vermekteyiz.

Restorasyonu gündeme gelen tarihi eserlerin yapısal güçlendirme projelerinin hazırlanması alanında çalışırken; güncel, yenilikçi müdahale türlerini ve dünyadaki yönetmeliklerin yapılara dinamik ve sismik olarak yaklaşımını takip etmek ve irdelemek, bu alanda dünyadaki güncel malzeme portföyünü takip etmek bu sektördeki hakimiyetimizin daha da büyümesini sağlamaktadır. Her yeni tarihi eser projesi ile birlikte tecrübemizi ve teknik yeterlilik kapasitemizi arttırmak temel hedeflerimizdendir.

Tarihi Eser yapılarda OTS olarak önceliklerimiz şu şekilde sıralanabilir;

- Mevcut yapının bir tarihi eser olduğunu unutmayarak, restorasyon ilkelerine yapıcı yaklaşımlarda bulunmak,
- Minimum müdahale ile tarihi eserlerin yürürlükteki yönetmelikler doğrultusunda olası yapısal risklere karşı korunmasını sağlayacak şekilde müdahale tasarımları yapmak
- Yapı performans-maliyet karşılaştırması yapılarak optimize çözümler üretmek
- Tarihi yapılara dünyada uygulanan müdahale türlerini inceleyerek, gelişmiş ve yenilikçi detaylar geliştirmek.

Caferağa Mah. Mühürdar Cd. No: 75/1, 34710 Kadıköy,İstanbul/TÜRKİYE

+90 216 450 47 30

ots@otsproje.com.tr

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!